images

בדף זה רכזנו שאלות ותשובות שיכולות להתעורר תוך כדי מפגש עם חזון 'אנשים לעולם', שהינו חזון יוצא דופן המאתגר את מוחם של רוב האנשים הנכנסים לאתר. סביר להניח שהשיחה כאן תציג בפניכם שאלות שכבר התעוררו בתוככם, או שאלות חדשות שיתעוררו תוך כדי קריאת השיחה.
חשוב לנו לפתוח שיח על העניין עם כל מי שבליבו סקרנות לחיי נצח, חיי קהילה והתעוררות, ואנו מבטיחים לענות לכל מייל שתשלחו לנו עם שאלות בעניין.
בינתיים, הישארו פתוחים..

האם זה אפשרי לחיות חיי נצח?
הגוף הינו יצור אורגאני המחדש את עצמו באופן רציף. כל תאי הגוף מתחדשים (במקצבים שונים) כך שיוצא מצב שאחת לשבע שנים מתחלפים כל תאי הגוף באופן מוחלט. ניתן לומר שבכל שבע שנים אנו מחליפים גוף באופן מלא. המדע כבר מקבל ומבין ההזדקנות כמחלה לכל דבר, וחוקר במרץ את הגורמים למחלה, תוך כדי נסיונות למצוא לה תרופה שתאריך את החיים, אולי עד למצב של חיי נצח. כל הסימנים מורים על כך שחיי נצח אפשריים.

מאז ומתמיד אני מרגישה לא שייכת לסביבה בה אני חיה. אנשים לא מקבלים את הרצון שלי לא להתרבות ולחיות חיים מלאים. אני מרגישה רוב הזמן לבד. מה דעתך?
ייתכן שאת חיה בין האנשים הלא נכונים. זה לא אומר שמשהו לא בסדר אצלך, את פשוט חיה במחשבה הבאה בקונפליקט עם מחשבות הסביבה. כשאדם שפוי נכנס לבית משוגעים הוא יראה בהתחלה אנשים מטורפים סביבו, אם ישאר שם מספיק זמן הוא יתחיל לחשוב שהוא לא שפוי אל מול התנהגות האנשים סביבו. אדם חייב להיות עם קבוצת אנשים שפויים כדי להבין את שפיותו, אחרת יחיה בניכור לסביבה הקרובה ביותר שלו.

אבל לא יכול להיות שכולם משוגעים, זה לא יכול להיות!
אכן כך יקירתי, בני האדם כבר מזמן ירדו מהפסים! מבחינה אבולוציונית אנחנו חיים בתוך קבוצה של כמה מיליארד אנשים, בתוכה שהאינדיבידואל מתוכנת לחשוב שהקבוצה הולכת בכיוון הנכון. זהו צורך השרדותי של כל יצור חי כחלק מלהקה. אם הלהקה רצה דרומה אז רצוי שהאינדיוידואל  ירוץ דרומה גם כן, כי אם ירוץ צפונה ישאר לבד ולא יצליח לשרוד בלי הלהקה. היחיד כמעט ולא מצליח לתפוס את העובדה שהוא חי בעולם בו כולם נוהרים אל סופם ואף אחד לא עוצר לשאול אם יש ברירה אחרת. אבדה השאלה והקץ הידוע מנהיג את הכלל.

הרעיון מדליק אותי ואני לא יודע איך להמשיך מכאן. מה הצעד הבא למי שמעוניין ללמוד יותר?
כשלב ראשון אתה מוזמן לשלוח לנו מייל, ואנו נזמין אותך לאחת הפגישות הפתוחות המתקיימות בימי שלישי בשעה 19:00. בפגישה תוכל לפגוש אנשים כמוך שהגיעו להיות יחד וללמוד על הנושא, ואז תחליט אם מתאים לך להגיע שוב או לקחתGood-Security-Question חלק אחר שמעניין אותך. בדף "איך מצטרפים" תמצא פרטים נוספים ועדכונים על המפגשים נוספים.

האם אתם מאמינים בגלגול נשמות? בחיים שלאחר המוות?
כאנשים מחוברים למציאות ואוהבים את החיים בגוף אדם, אנו עושים הבדלה ברורה בין מציאות לבין מחשבות ואמונות. לחלקנו יש אמונות כאלה ואחרות לגבי העניין, אך אנו קוראים להם בשמם "אמונות" ומעדיפים להתעסק עם עולם האמת הנמצא כאן ועכשיו. אף אחד מאיתנו לא יודע אם בכלל יש משהו אחרי שמתים, ומתוך המציאות סביר להניח שאין קיום אחר מלבד קיום בגוף. זאת כמובן פילוסופיה שניתן לעסוק בה שנים ארוכות, ומכיוון שאנו אוהבים את החיים האלה אנו רוצים שהם ימשכו לעד. זה רצון פשוט ביותר ולא מתוחכם כלל.

מההיכרות שלי עם עצמי בתור אחת שכל החיים לא מצאה את מקומה בחברה הקיימת, אני תוהה אם זה באמת בה מצורך שלי לא להשתייך לאף קבוצה או שפשוט עדיין לא מצאתי את הקבוצה הנכונה להשתייך אליה? יש לי סימן שאלה לגבי השאלה, האם הדפקט הוא בי בסופו של דבר?
מכיוון שאנחנו יצורים להקתיים-חברתיים משורש קיומנו, בוודאי שאם נמצא את עצמנו בתוך להקה של מטורפים שרצים לכיוון שגוי, יתחילו להופיע בתוכנו קונפליקטים. מי שנרדם ונסחף עם הזרם מרגיש בסדר עם כיוון חייו. הוא אומר לעצמו" "אם לשם כולם הולכים אז זה בוודאי הכיוון הנכון". מי שמתעורר ורואה לאן כולם הולכים ומסרב ללכת לשם, מוצא את עצמו בבעיה דיי רצינית אל מול ההמון. מצד אחד קיים הצורך הבסיסי להיות ביחד ולהתחבר עם בני אדם אחרים, ומצד שני הוא מגלה שהם הולכים להכחדות ומעודדים אותו בכל כוחם להצטרף אליהם. חשוב גם להבין שאנחנו לא שורדים לבד ותלויים בבני אדם אחרים לצורך הקיום הפיזי שלנו, מה שהופך את היציאה מהסחף לאתגר משמעותי.

הצורך הכי גדול שלי הוא למצוא דברים אותנטיים, ובתוך קבוצות קורה שאנשים מאבדים את האותנטיות שלהם. מה הגישה שלכם לכך?
תוך כדי כתיבת הזימון והחוקיות הראשונית של החברה החדשה שאנחנו יוצרים (אנשים לעולם), אחת השאלות הגדולות שעומדת בפנינו היא: "איך ליצור חברה של אנשים בה אנשים יכולים להיות אמיתיים?". הרי, כשאדם מצטרף לקבוצה של אנשים הוא ירצה באופן אינטואיטיבי להדמות לקבוצה וכך לרוב יעשה את מה שהאחרים עושים בזמן נתון (תיאום בסיסי של היחיד לקבוצה) ואם לא יהיה בעל כושר ביטוי מספיק טוב הוא עלול לאבד את האותנטיות שלו ולמצוא את עצמו שוב בסחף. התשובה ההגיונית ביותר שהגענו אליה עד כה היא, שעל האינדיבידואל להתעורר בשלב ראשון ולמצוא את עצמו שאבד. עליו לעשות את כל מה שהוא יכול כדי להתעורר ולגלות את האמת, להיות אמיתי קודם כל עם עצמו לפני שינסה להיות אמיתי עם אחרים. כי אדם שנמצא במשחק עם עצמו ימיצא את עצמו משחק גם עם אנשים אחרים, וזה הלופ הראשון לצאת ממנו כשבוחרים לעבוד עם קבוצה.Open your mind logo

אז יש כאן פרדוקס, כפי שאמרת אנחנו יצורי להקה, מה שאומר שהמוטיב הזה יהיה קיים בכל קבוצה בעצם?!
חשוב להבין שככאשר אנו פעולים בקבוצה של אנשים, אנחנו לא תמיד נאהב את כל מה שקורה בתוכה. הטבע המקולקל שלנו ישפוט את חלק מהדברים לשלילה כדי להצדיק את דרכו האינדיבידואלית של המיינד. ועם זאת, במידה ונמשיך לעבוד עם האנשים ונדאג לשמור על כיוון משותף, בשלב מסוים נגיע יחד לסוג של שיווי משקל הדדי, ששונה מאוד משיווי המשקל שאינדיבידואל יוצר עם עצמו כשהוא חי לבד.  אינדיבידואל יוצר לעצמו שיווי משקל עצמי-יחסי כשהוא מסדר לעצמו את הסביבה כך שיהיה לו הכי נוח בתוכה. כשנמצאים לפתע עם אנשים אחרים אז יתכן שיעלו על פני השטח דפוסי הלבדות הקודמים שלנו שיכולים בקלות להתנגש עם הרצון להיות יחד. נצטרך להתמודד איתם ולוותר, להבין שכשאנשים נמצאים יחד אי אפשר להיות בשליטה על כל מה שקורה, ולא תמיד אפשר להשפיע על הסביבה כמו שאנחנו יכולים להשפיע בבית שלנו כשאנו לבד. רק אז מגיעים לשיווי משקל שאני קורא לו "יחד". ברגע הזה אנחנו הופכים להיות חלק ממעגל של אנשים ואז מקבלים רוח גבית מדהימה, משהו שאין לנו כאינדיבידואלים מפורדים. לפתע מרגישים בגב כוח תמיכה אדיר שנכנס לכל מקום בחיים, ומצד שני קיימת המחויבות לאנשים האחרים, מה שלא היה לנו כשהיינו לבד. הנפלא מכל המתגלה, פתאום יש למי לתת! גיליתי בחיי שהצורך העמוק ביותר שלי הוא לתת לאחרים. ואני מדבר על צורך בסיסי ביותר כמו הצורך שלי לשתות מים, כך יש בי צורך מהותי להעניק לאנשים אחרים. בסביבה הכללית לא ממש היה בא לי לעשות את זה עם אנשים שאני לא מזדהה איתם ולא הולכים בכיוון שלי, והנה היחד מתגלה כקרקע פוריה לנתינה אמיתית לאחרים. אני כן רוצה לתת לאנשים שאיתי. שם אני מוצא אושר.

אני לא שומעת אנשים מדברים ככה בסביבה בה אני חיה
אכן, זאת גישה נדירה וחדשה בעולם בו אנחנו חיים, ואלי משהו חדש נמצא בפתח לכולנו

הלוואי!!
איך אפשר להעיר את העולם הישן? הרי רבים ניסו ולא הצליחו.

שמעתי פעם משפט שאומר:
Don't try to teach a pig how to sing! you are wasting your time, and you are irritating the pig
(בתרגום חופשי: אל תנסה ללמד חזיר לשיר! אתה מבזבז את זמנך, ומטריד את החזיר)

אני לא רואה טעם בלנסות לשנות את מה שלא רוצה להשתנות, זה בזבוז זמן ואנרגיה. במקום זאת יש להזמין את מי שכן רוצים ליצור עולם חדש, להתאסף וליצור אותו מתוך רצון משותף. חוק היקום הבסיסי הוא "דומה מושך דומה" והוא עובד בכל מישורי החיים. ראי מה קורה כשאנשים נפגשים על בסיס חוסר הסכמה, הם לרוב יצרו מריבה ומלחמה. אני מניח שעייפנו מהמפגשים חסרי הסיכוי האלה וכיום אנו מחפשים אנשים שרוצים להיפגש על בסיס הסכמה וחופש בחירה. אנחנו יוצרים כאן יחד סביבה חדשה לאנשים, כדי שתהיה להם סיבה אמיתית לוותר על הרגלי המוות ולהישאר בחיים.

דף זה ממשיך להתעדכן ככל שאתם שולחים לנו שאלות ומקבלים תשובות,
המשיכו להיכנס לכאן ולהתעדכן!

מוזמנים לשלוח לנו שאלות  contact@people4ever.com

אנשים לעולם אוהבים אנשים