בני אדם ביקשו את סם החיים בכל תקופה של ההיסטוריה, ובקרוב זה עשוי לקרות …הנדסה גנטית – אנחנו יודעים שהזדקנות התאים מקודדת ב- DNA, כפי שהוגדר על ידי הגבלת Hayflick …
זה אומר כי תא אנושי נורמלי משכפל עצמו ומתחלק 50-60 פעמים, ולא ממשיך לעשות זאת יותר. כאשר הטלומרים הופכים קצרים מדי, הכרומוזום לא יכול לשכפל עצמו יותר, והתא הופך זקן ומת. ישנם מדענים שכבר לומדים איך ניתן לשנות את ה DNA כדי למנוע את הטלומרים להתקצר …ההתפתחויות האחרונות בתחומי הביוטכנולוגיה ועריכה של הגנום האנושי, הופכות את המהפך להיות אפשרי כבר בעתיד הקרוב.

זה יכול להיעשות על ידי שינוי אנזים הנקרא טלומרז, שקיים בכל התאים אך כמעט שאינו פעיל. כאשר הוא מופעל, הוא מאפשר לתאים להתחלק שוב ושוב, הטלומרז הוא למעשה מה שהופך תאי סרטן לבני אלמוות, כפי שניתן לראות בניסוי משנת 1951 שגרם לתאים למוטציה רציפה עד עצם היום הזה, עד כדי כך שהחלק הזה כבר לא נחשב אדם, אלא זן חדש.

ננוטכנולוגיה – כמה מדענים מאמינים כי אנשים יוכלו בקרוב להכניס לגופם מכונות מיקרוסקופיות שיבצעו נסיעה דרך גופם, ויתקנו תאים ואיברים שנפגעו, יבטלו מחלות, ואפילו יתמכו בזיכרונות שלנו. המדען ריי קורצווייל סבור שבני האדם יאלצו להמתין רק עוד 20 שנים כדי לזכות לננובוטים במחזור בעורקיהם, שיספקו מתן תחזוקה ואפילו תיקון של כשל איברים ביולוגיים. בני אדם יוכלו לחיות בכושר מושלם תוך כדי שהרובוטים יעבדו בתוכם, אבל יש חששות מכך שהשיטה תגרום לכך שהננובוטים יצאו משליטה וישכפלו עצמם, מה שיכול להוביל לאפוקליפסה זומבי-סייבורג, ויש אומרים שאולי גם יוכלו להשתלט על כדור הארץ בתוך ימים ספורים.

שיבוט רפואי – לאחרונה חלה התקדמות משמעותית בתחום הרובוטיקה לאנשים חסרי גפיים, ועדיין מדענים רבים משתמשים גם בביוטכנולוגיה ליצירת שיבוט איברים רפואי. השיטה משתמשת בטיפוח תאי גזע מן ה- DNA של המטופל כדי לשחזר את הגפיים ואת העצמות שאבדו, או שיקום רקמות או איברים חולים שכשלו. שיבוט רפואי יכול ליצור שיבוטי איברים בכל גודל, עבור מי שרוצה לחיות לנצח …

קריוניקה – הוא המדע של שימוש בטמפרטורות אולטרה-קרות כדי לשמור על הגוף בתקווה להחיות ולשחזר בריאות מלאה בעתיד. ההערכה היא כי קיימים כבר 200 אנשים שקיבלו על עצמם את התהליך והוקפאו מאז 1967 …אך עד היום עדיין לא הומצאה טכנולוגיה שיכולה להחזיר את האנשים האלה לחיים מבלי להרוג אותם. הבעיה העיקרית היא כי המים בגופנו יוצרים גבישי קרח קפואים, שיסבו לרקמות שכנות נזק בעת ההפשרה, וימנעו סיכויי החלמה מלאה. עדיין איננו יודעים מה צופן בחובו העתיד, ויתכן כי פתירה של בעיות אלה יהפוך להיות דבר פשוט. בעתיד תוכל,למשל להצעיר את עצמך כמו בנג'מין באטן, להפוך את הכיוון ולהיות בן אלמוות.
האם היית רוצה להיות בן אלמוות?