באיזה עולם אתה חי? האם אתה מחליט החלטות מהרגש ומהתחושות?… האם כל מה שאתה זה רגשות ומחשבות? תכונות אוטומטיות שפועלות מתוכך ומחליטות עבורך החלטות?
האם יש לך בחירה או שאתה בסך הכול אוסף של תוכנות, המשך של אבא ואמא שלך?!
המצב הטבעי של האדם הוא ער. להיות ער זה להיות אותנטי במאה אחוז, להיות אמיתי. מי שאתה באמת המבטא את עצמך במלואך, זוהי ערות.
להיות הנביעה המוחלטת מתוך עצמך אל העולם, להיות מקור השפעה. התעוררות הינה רגע ספונטאני של הזכרות מלאה וחזרה לטבעך האמיתי.

ברגע שאתה מפסיק להסביר את עצמך לאנשים, אז אתה יודע שאתה, ה"אתה האותנטי" כבר לא צריך למכור את עצמך לאף אחד ולא אכפת לך מה אחרים חושבים עליך. אתה תזנח את ה"אני המזויף", הישן, המתוכנת ומבוסס על מה שאנשים אחרים חושבים עליך. האני האותנטי הוא לא התוכנה הצפויה שלה קראת "אני" כל חייך, הוא נביעה ספונטאנית מתוך תוכך שאי אפשר לצפות אותה. וכשאתה נוכח ואתה עצמך ולא אכפת לך מה אנשים אחרים חושבים עליך, אתה מתחיל להתקיים כשאתה עושה מה שחשוב לך לעשות יותר מכל.

תרשה לאנשים אחרים לחשוב את מה שהם רוצים עליך, שיגידו מה שהם רוצים ולך זה לא ישנה. זאת התוכנה שלהם שמדברת מתוך גרונם. תתעסק רק עם הדברים האמיתיים בחיים.

השינה מבוססת על מה שאנשים חושבים אחד על השני – "אם אני אתנהג כך וכך הם יחשבו שאני מוצלח" =תוכנה.  אותנטי זה פשוט להיות מי שאתה!.
האותנטיות תחזיר את האחדות לתוכך, האני האותנטי תמיד ירצה אחדות כי הוא זוכר את עצמו ויודע שיש רק אחד שמדבר כרגע מתוכו, הוא מעדיף לזכור עכשיו. כשתהיה אותנטי באמת אתה כבר תדע את מה ששכחת, מכיוון שתוותר על האשמה שנשאת כשלא היית מי שאתה, כשוויתרת על הקיום האמיתי שלך. כשאחרים יגידו לך משהו רע על עצמך אתה תקשיב, תבחן את זה ולא תגיב, אולי אפילו תצחק מלראות עוד היבט שלך, אז תדע שאתה במקום של אותנטיות מלאה. האותנטי לא חי בתגובה לאחרים, הוא פועל מהפנים החוצה, נובע כמעיין מתוכו אל העולם. האני האותנטי לא צריך את החיצוני שיגיד לו מיהו, החיצוני אף פעם לא יוכל לעשות זאת.
האנשים הישנים שואלים את האחרים "אני טוב, אני נחמד?" שואלים את הסביבה אם הם כבר מספיק טובים, פוחדים שאחרים יגידו עליהם דברים רעים, אז הם תמיד יהיו לכודים באיזשהו תפקיד, הם יוותרו על האותנטיות לטובת מה שאחרים חושבים עליהם.
האחרים לא יכולים להגיד להם מי הם, כי גם הם לא זוכרים. הם יספרו להם את מה שלימדו אותם, הם ילטפו את הפוחדים כדי שלא יפריעו לשנת הישרים הכלל אנושית.
כשאתה אותנטי אתה נביעה, אתה נותן את עצמך, נותן הכול לעולם, את כל מה שיש לך בפנים. לפעמים זה לא נחמד, כמו שיש סופה בחוץ זה לא נחמד, אותנטיות לא אומרת לך להיות תמיד נחמד, היא גם לא אומרת לך להיות ההיפך מזה. אז אתה הורג את התוכנה הנחמדה הזו שאמללה אותך עד עכשיו ואתה חוזר להיות עצמך, לפעמים נחמד ולפעמים לא, לפעמים אתה ככה ולפעמים ככה = בנאדם.
אני טוב או רע?
לכל אדם יש מערכת ערכים שאמורה להוביל אותו להשיג במציאות את מה שהכי יקר לליבו. אך ראו זה BUG ומערכת הערכים שרוב האנשים חיים לפיה כרגע מושפעת מדברים כמו: טלוויזיה, שיחות רכילות, תרבות הצריכה, פרסומות, פוליטיקה, דת ואת כל הג'אנק שההורים יצקו לתוך הראש של הילד לאורך כל חייו. כל אלו הם תכנותים. תוכנות אוטומאטיות שמפעילות אותנו. התוכנה הבסיסית אומרת שיש טוב ורע ועלינו לפעול על פי הרשימות הקבועות בתוכנו של מה זה טוב ומה זה רע. התוכנה הבסיסית הזאת משתמשת בשיפוט כדי לקבוע את הזהות שלנו בעולם. האם אני טוב? האם אני רע? איפה אני ממוקם בסולם ה"טוב" לעומת אחרים?
תוכנת השיפוט הזאת יוצרת חלוקה ברורה בעולם הפנימי שלנו, יש הפרדה בין כל מה שהוא טוב וכל מה שהוא רע. יש הפרדה ביני לבין כל שאר העולם כי אני תמיד נמצא בהשוואה אל מול העולם, אני נמצא בניגוד לעולם.
כשתתעורר תראה שאין טוב ואין רע, אתה תעזוב את הדואליות, תוותר על החלוקה ותראה שיש רק את מה שיש בעולם. החלוקה שלך את המציאות נבעה מתוך בורות לגבי העולם ונפלת לאשליה אותה יצרת כשנרדמת, האמנת שהחלום הוא המציאות ההכרחית שקיימת.
אז הדבר שיוביל אותך יהיה משהו שהוא מעבר לרגשות ולשיפוט של טוב ורע. אתה עדיין תרגיש, רק שלא תיתן לרגשות להוביל אותך יותר, כבר לא תברח ממקומות שבהם תרגיש רע ולא תונחה לרדוף אחרי איפה שאתה מרגיש טוב, אלא תפעל מתוך מקום אחר ותבחר את פעולותיך מתוך החלטה מודעת.

המתעורר מגלה שיש לו תוכנה שאומרת לו שהוא מחולק, נפרד מהעולם, נפרד מעצמו. יש אותי ויש את עצמי, יש דואליות בקיום שלו. האמת היא שאין הפרדה, יש רק אחד שמתבונן, רואה וחושב.

הכותב: אילן – תלמיד של היקום