באיזה עולם אתה חי? האם אתה מחליט החלטות מהרגש ומהתחושות?… האם כל מה שאתה זה רגשות ומחשבות? תכונות אוטומטיות שפועלות מתוכך ומחליטות עבורך החלטות?
האם יש לך בחירה או שאתה בסך הכול אוסף של תוכנות, המשך של אבא ואמא שלך?!
 
המצב הטבעי של האדם הוא ער. להיות ער זה להיות אני אותנטי במאה אחוז, להיות אמיתי. מי שאתה באמת המבטא את עצמך במלואך, זוהי ערות.
להיות הנביעה המוחלטת מתוך עצמך אל העולם, להיות מקור השפעה. התעוררות הינה רגע ספונטאני של הזכרות מלאה וחזרה לטבעך האמיתי.
 

ברגע שאתה מפסיק להסביר את עצמך לאנשים, אז אתה יודע שאתה, ה"אתה האותנטי" כבר לא צריך למכור את עצמך לאף אחד ולא אכפת לך מה אחרים חושבים עליך. אתה תזנח את ה"אני המזויף", הישן, המתוכנת ומבוסס על מה שאנשים אחרים חושבים עליך. האני האותנטי הוא לא התוכנה הצפויה שלה קראת "אני" כל חייך, הוא נביעה ספונטאנית מתוך תוכך שאי אפשר לצפות אותה. וכשאתה נוכח ואתה עצמך ולא אכפת לך מה אנשים אחרים חושבים עליך, אתה מתחיל להתקיים כשאתה עושה מה שחשוב לך לעשות יותר מכל.

תרשה לאנשים אחרים לחשוב את מה שהם רוצים עליך, שיגידו מה שהם רוצים ולך זה לא ישנה. זאת התוכנה שלהם שמדברת מתוך גרונם. תתעסק רק עם הדברים האמיתיים בחיים.

 
השינה מבוססת על מה שאנשים חושבים אחד על השני – "אם אני אתנהג כך וכך הם יחשבו שאני מוצלח" =תוכנה.  אותנטי זה פשוט להיות מי שאתה!.
 
האותנטיות תחזיר את האחדות לתוכך, האני האותנטי תמיד ירצה אחדות כי הוא זוכר את עצמו ויודע שיש רק אחד שמדבר כרגע מתוכו, הוא מעדיף לזכור עכשיו. כשתהיה אותנטי באמת אתה כבר תדע את מה ששכחת, מכיוון שתוותר על האשמה שנשאת כשלא היית מי שאתה, כשוויתרת על הקיום האמיתי שלך. כשאחרים יגידו לך משהו רע על עצמך אתה תקשיב, תבחן את זה ולא תגיב, אולי אפילו תצחק מלראות עוד היבט שלך, אז תדע שאתה במקום של אותנטיות מלאה. האותנטי לא חי בתגובה לאחרים, הוא פועל מהפנים החוצה, נובע כמעיין מתוכו אל העולם. האני האותנטי לא צריך את החיצוני שיגיד לו מיהו, החיצוני אף פעם לא יוכל לעשות זאת.
האנשים הישנים שואלים את האחרים "אני טוב, אני נחמד?" שואלים את הסביבה אם הם כבר מספיק טובים, פוחדים שאחרים יגידו עליהם דברים רעים, אז הם תמיד יהיו לכודים באיזשהו תפקיד, הם יוותרו על האותנטיות לטובת מה שאחרים חושבים עליהם.
האחרים לא יכולים להגיד להם מי הם, כי גם הם לא זוכרים. הם יספרו להם את מה שלימדו אותם, הם ילטפו את הפוחדים כדי שלא יפריעו לשנת הישרים הכלל אנושית.
 
כשאתה אותנטי אתה נביעה, אתה נותן את עצמך, נותן הכול לעולם, את כל מה שיש לך בפנים. לפעמים זה לא נחמד, כמו שיש סופה בחוץ זה לא נחמד, אותנטיות לא אומרת לך להיות תמיד נחמד, היא גם לא אומרת לך להיות ההיפך מזה. אז אתה הורג את התוכנה הנחמדה הזו שאמללה אותך עד עכשיו ואתה חוזר להיות עצמך, לפעמים נחמד ולפעמים לא, לפעמים אתה ככה ולפעמים ככה = בנאדם.
 
אני טוב או רע?
לכל אדם יש מערכת ערכים שאמורה להוביל אותו להשיג במציאות את מה שהכי יקר לליבו. אך ראו זה BUG ומערכת הערכים שרוב האנשים חיים לפיה כרגע מושפעת מדברים כמו: טלוויזיה, שיחות רכילות, תרבות הצריכה, פרסומות, פוליטיקה, דת ואת כל הג'אנק שההורים יצקו לתוך הראש של הילד לאורך כל חייו. כל אלו הם תכנותים. תוכנות אוטומאטיות שמפעילות אותנו. התוכנה הבסיסית אומרת שיש טוב ורע ועלינו לפעול על פי הרשימות הקבועות בתוכנו של מה זה טוב ומה זה רע. התוכנה הבסיסית הזאת משתמשת בשיפוט כדי לקבוע את הזהות שלנו בעולם. האם אני טוב? האם אני רע? איפה אני ממוקם בסולם ה"טוב" לעומת אחרים?
תוכנת השיפוט הזאת יוצרת חלוקה ברורה בעולם הפנימי שלנו, יש הפרדה בין כל מה שהוא טוב וכל מה שהוא רע. יש הפרדה ביני לבין כל שאר העולם כי אני תמיד נמצא בהשוואה אל מול העולם, אני נמצא בניגוד לעולם.
 
כשתתעורר תראה שאין טוב ואין רע, אתה תעזוב את הדואליות, תוותר על החלוקה ותראה שיש רק את מה שיש בעולם. החלוקה שלך את המציאות נבעה מתוך בורות לגבי העולם ונפלת לאשליה אותה יצרת כשנרדמת, האמנת שהחלום הוא המציאות ההכרחית שקיימת.
אז הדבר שיוביל אותך יהיה משהו שהוא מעבר לרגשות ולשיפוט של טוב ורע. אתה עדיין תרגיש, רק שלא תיתן לרגשות להוביל אותך יותר, כבר לא תברח ממקומות שבהם תרגיש רע ולא תונחה לרדוף אחרי איפה שאתה מרגיש טוב, אלא תפעל מתוך מקום אחר ותבחר את פעולותיך מתוך החלטה מודעת.
 

המתעורר מגלה שיש לו תוכנה שאומרת לו שהוא מחולק, נפרד מהעולם, נפרד מעצמו. יש אותי ויש את עצמי, יש דואליות בקיום שלו. האמת היא שאין הפרדה, יש רק אחד שמתבונן, רואה וחושב.

הכותב:אילן אביב – תלמיד של היקום    

תגובות מהאתר הקודם:

 1. התרגשתי
  מאת: מילכה

  26 בינואר, 2015

  תודה רבה עולם חדש על ההעומק והעוצמה שהעברת במילים שכתבת!
  אני רוצה לשאול אותך בקשר לתגובה שלך לרות על ׳איך הופכים להיות אותנטיים׳,

  כתבת ״יש לקחת בחשבון את המחיר של להיות אדם אותנטי בעולם של שקרנים, זהו מחיר יומיומי שרוב האנשים לא ישלמו גם אם יחיו בסבל נוראי…״

  על איזה מחיר מדובר? האם אדם אותנטי חי בתחושה שהוא משלם על כך מחיר?

  תגובה חדשה | 

  • המחיר של להיות אותנטי
   מאת: אילן אביב

   26 בינואר, 2015

   שלום מילכה,
   לכל בחירה של אדם יהיה מחיר ותמורה, וכך גם האדם האותנטי ישלם מחיר על בחירתו להיות מי שהוא. כמובן שגם תהיה לכך תמורה אדירה, ולו מכיוון שהרוויח האדם חזרה את שפיותו.
   אני רואה את האבסורד בכך שאדם משלם מחיר על היותו מי שהוא, וגם אני שואל לגבי הצדק שבכך, והתשובה שאני עונה לעצמי היא, שאין כאן עניין של צדק, אלא רק איך שהדברים מתרחשים בעולמנו.

   לצערי, אנחנו חיים בין המון אנשים ישנים ורעבים לדם, שחייבים לחיות בשקר כדי להמשיך לעשות את מה שהם עושים. כאשר אדם שחי בשקר מזהה מישהו שאינו כמותו (הוא לא יבין שמדובר באדם אמיתי), הוא לרוב יחווה איום קיומי ויפעל באחת הדרכים: או שהוא יתרחק ממנו, או שהוא ינסה לשנות את השונה כדי שיהפוך להיות כמותו, ואם הוא חושב/מרגיש שצריך הוא גם ינקוט באלימות (פיזית, מילולית או אנרגטית). עוצמת התקיפה לרוב תהיה תלויה ברמת האיום שהאדם השונה מהווה עבורו, גם שבמציאות לא קיים איום כלל.

   האותנטי חי את חייו מבלי לתת דין וחשבון לאף אחד, תוך כדי כבוד מלא לאנשים סביבו, והתנהלות זו נוטה לעצבן ולקומם את מי שחיים בתוך כלא הריצוי והמנהגים שהם רכשו מהסביבה.
   האותנטי לא יסבול מחוות כגון משחקי צללים מעייפים של שליטה, ולכן יגיב אליהם באסרטיביות הראויה, גם אם יצטרך להקריב את דעתם החיובית של האחרים עליו.

   הייתי מדייק את שאלת ה"אדם אותנטי חי בתחושה" ששאלת, ומכוון את התשובה לכך שהאותנטי נמצא בקשר בריא עם המציאות שבה הוא חי, כשתחושות ימשיכו לחלוף דרך גופו, תוך כדי שהוא יודע שהוא לא עשוי מתחושות ומחשבות, אלא מחומר אמיתי וקיים המרכיב את גופו.

   ימים טובים
   אילן אביב – אנשים לעולם

   תגובה חדשה | 

 2. אותנטיות= נאמנות למקור
  מאת: doreet

  27 בספטמבר, 2010

  המילים "אנשים אמיתיים" "פעולות פרקטיות בחיים" אלה הן נקודות השקפה. האם אנשים שחיים בצורה פרקטית ומקיפים אותם אנשים אשר לדעתם הם אמיתיים הם אותנטיים"? הפרוש למילה אותנטי= נאמן למקור. הייה נאמן למקור התחושות שלך- כאן ועכשיו. הייה נאמן למה שאתה ברגע הזה בלי לשאוף לרגע אחר בלי להצטער על רגע עובר.
  הייה נאמן לרגע הנוכחי שלך: לטעם האוכל, לתנוחת הגוף, להבעת פנייך, הייה נאמן לתחושות הפוקדות אותך כאן ועכשיו למד אותן, עליהן ועליך. כך תלמד להיות אותנטי….

  תגובה חדשה | 

 3. אתה חי את מה שאתה אומר?
  מאת: היי

  31 במאי, 2010

  תגובה חדשה | 

  • כן!
   מאת: אילן אביב

   25 בדצמבר, 2014

   אני חי את מה שאני כותב!

   תגובה חדשה | 

 4. איך להיות אותנטי
  מאת: אילן אביב

  29 באפריל , 2010

  ההחלטה הינה השלב הראשון שעלינו לעבור בדרך לאותנטיות מלאה
  והשלב אחריו הינו יישום ההחלטה ע"י פעולות פרקטיות בחיים,
  זהו שלב האימון החשוב ביותר בכל תהליך ההתעוררות,
  חזרה לחיים מלאים, חזרה לאותנטיות.

  חלק מהאנשים מבינים כמה התרחקו מעצמם ופוחדים להתחיל את החזרה מכיוון שפוחדים מכישלון.
  אני ממליץ לכל אדם לעשות את ההחלטה ולהתחיל לבצע פעולות,
  או אולי אפילו, להתחיל לצבור כשלונות 🙂

  כי כל עוד את יודעת שאת צוברת כשלונות את יודעת שאת עושה פעולות, ואם תדבקי בכך, את תצליחי.

  תוכלי לקבץ סביבך אנשים אמיתיים שיהיו לך למראה ולהכריז בפניהם שאת רוצה ומבקשת שיגידו לך את האמת, שיהיו ישרים וכנים, גם כשלא תאהבי את מה שיגידו לך.
  ובעניין הזה עלייך להיות מסורה למטרתך לחזור להיות אותנטית ולא לוותר גם כשבא לך לברוח יותר מכל.

  בהצלחה
  אילן אביב – אנשים לעולם

  תגובה חדשה | 

 5. שאלה
  מאת: רות

  28 באפריל , 2010

  אוהבת את רעיון האותנטיות – לא ברור לי למרות לימודי הרבים
  איך? איך מגיעים לכך.. יודעת שהחיים הם בהפריה הדדית עם החברה.. ולחברה השפעה עלינו… מסכימה שישנם רגעים מצבים שבהם אנחנו אותנטים.. הייתי שמחה להבין עוד איך מגדילים את רגעי האותנטיות..

  תודה
  וכל טוב
  רות – מיפוי אישי בצבע

  תגובה חדשה | 

  • איך הופכים להיות אותנטיים
   מאת: אילן אביב

   25 בדצמבר, 2014

   שלום רות,
   כמו בשינה, כמו בשקר, כך בחוסר אותנטיות.
   יש לברר ולגלות את ההתנהגויות ה"לא אותנטיות", את ההתנהגויות השקריות, ולהביא אותם למודעות.
   טבעו של השקר הוא להתחבא, להסתיר פניו, ולכן, כשמעלים את המוסתר למודעות, השאר כבר קורה.
   זה יקרה כשאדם מאס בשקר, כשהגיע להכרה בכך שהמחיר גבוה יותר מהתמורה. עד אז, הוא ימשיך לשקר לעצמו ויתנהג כפי שתוכנת להתנהג.

   לבוחרים להיות אמיתיים: יש לקחת בחשבון את המחיר של להיות אדם אותנטי בעולם של שקרנים, זהו מחיר יומיומי שרוב האנשים לא ישלמו גם אם יחיו בסבל נוראי.

   התכנות אומר להיות אדם נחמד, לשחק את משחק ה"חברה" (שלא באמת קיימת, יש רק אנשים בעולם, אין דבר כזה "חברה") ולספר לעצמי שאני אדם טוב, להיות אותנטי אומר ללכת נגד הזרם, לחשוב מקורי (הפוך מהדעה המקובלת של העדר) לשמוע את עדר המפוחדים מנסים לעצור את האותנטי בכל דרך אפשרית, ולראות את עצמי עושה גם דברים שאני לא מתגאה בהם.

   דרך האותנטי היא דרך אמת, יש לה מחיר, ויש לה תמורה.

   אילן אביב – אנשים לעולם

   תגובה חדשה | 

 6. אהבתי את המאמר
  מאת: אורנה בן-שושן

  27 באפריל , 2010

  אילן אביב –
  אני אוהבת מאוד לקרוא את המאמרים והתקשורים שלך.
  זה האחרון הגיע אלי ממש בזמן הנכון.
  תודה –
  אורנה

  תגובה חדשה | 

  • תענוג!! תודה
   מאת: אילן אביב

   26 באפריל , 2016