פגשתי חבר שסיפר לי שיש לו הרבה כסף, אישה יפה ואת כל מה שהוא רוצה בחיים. אז הזמנתי אותו לשבת איתי לכוס קפה.
הוא אמר לי שאין לו זמן. אז שאלתי אותו: "איך ייתכן שאתה מחובר לשפע ועדיין עבד של הזמן?".

ואתה אדם יקר, האם יש לך מספיק זמן התבוננות בחיים? זמן שבו אתה נמצא בסוג של WONDERING, זמן תהייה,זמן הקשבה, מדיטציה. רגע בו אתה חושב ויוצר את הצעדים הבאים שלך. לרוב האנשים זה נראה כבזבוז זמן, כי בזמן הזה אפשר לעשות עוד דברים, להיות פרודוקטיביים.

לעשות קריירה, ללמוד, לעבוד, להיות במערכת יחסים, להיות נחמד, לעשות קניות ולחיות מכווץ..
האם אנחנו עושים את אלה רק כי מתישהו התחלנו לעשות את כל אלה?
האם אי פעם עצרת לשאול האם אתה באמת רוצה לעשות את מה שאתה עושה בחיים…?

להמשיך דברים שהתחלת לעשות, רק כי התחלת לעשות אותם, אומר להיות בסחף החיים, כשגישת השפע והאהבה מחייבת אותך להיות בהקשבה תמיד לרגע הזה, למה שקורה איתך עכשיו.
חשוב שתראה את הסחף בחיים! לא משנה מתי יצרת אותו כי הוא נוצר כשישנת, וכשאתה קולט את עצמך נסחף, אם אתה אדם שפוי אתה מתחיל להיאבק בו ולנסות לעצור את ההיסחפות שלך. כשאתה מתחיל להתעורר ופוגש את כוח האינרציה שלך שמרחיק אותך מהאהבה, אתה תשקיע בהתחלה כמות אנרגיה גדולה כדי לעצור את הסחף, ואז תמצא את עצמך במצב אבסורדי בו אתה מבין שזה אתה שיוצר את הסחף וגם משקיע המון אנרגיה כדי לעצור אותו…
אחרי שתעצור את הסחף תתפנה לך הרבה אנרגיה שתאפשר לך לצמוח, אך העניין הוא שעכשיו אתה צריך לארגן אנרגיה ממחסני החירום שלך כדי לעצור את הסחף ולעשות שינוי שיתאים לצורת החיים החדשה בה אתה רוצה לחיות.

מה שיקבע בסופו של דבר את ההוויה שלך, את מי שאתה, הוא לאן אתה מכוון את התודעה שלך.
האם פניך אל האור? אל עצמך או אל האחר? האם אתה לבד או יחד? האם אתה ער עכשיו?

האנשים סביבך הם מראות שמזכירות לך את הכיוון שלך, אז אל תמדוד את השפע בחיים בכמה דברים אתה משיג, אלא בכמה השראה אתה נותן לאחרים תוך כדי שאתה עושה בחיים את מה שאתה הכי אוהב, תוך כדי שאתה חוזר להיות מי שאתה באמת.

הכותב: אילן אביב – תלמיד של היקום